در ارتباط باشید

موقعیت ما

درارتباط باشید :

[spacer height=”30px”]

خراسان رضوی-مشهدمقدس-میدان تقی اباد . بیمارستان قائم مشهد

مرکزآموزشی،پژوهشی و درمانی قائم (عج)

GHAEMHOSPITAL

khadem4000@Gmail.com

09357474880 – (051)

درارتباط باشید

درارتباط باشید.

بیمارستان قائم مشهد از بیمارستان‌های قدیمی مشهد است که در خیابان احمد آباد واقع شده است. درب اورژانس بیمارستان قائم در خیابان کوهسنگی واقع است.

از لحاظ موقعیت جغرافیایی این مکان در نزدیکی مراکزی مانند : بیمارستان هفده شهریور و بیمارستان امام رضا(ع) و مجتمع بهداشتی درمانی امام سجاد(ع) و پارک سه راه ادبیات و زایشگاه و بیمارستان مهر و زیست خاور سینما آفریقا قرار گرفته است.
نزدیکترین ایستگاه مترو به این مکان، ایستگاه مترو شریعتی و نزدیکترین ایستگاه اتوبوس به این مکان، ایستگاه اتوبوس بیمارستان قائم می‌باشد که دسترسی به این مکان را برای کاربران حمل‌ونقل عمومی آسان می‌سازد.

درضمن نزدیکترین پارکینگ عمومی : مشهد،احمدآباد،خیابان عارف ، خیابان پرستار هفتم ،خیابان پرستار دوم می باشد .

تلفن بیمارستان قایم مشهد : 38400000 (051)

.

درارتباط باشید

آموزش به بیمار-بیمارستان قائم مشهد ، ترکیب برنامه‌ریزی شده ای از فعالیت‌های آموزشی به منظور کمک به افرادی که هم اکنون درحال تجربه کردن

یک بیماری هستند یا اینکه دارای تجربه قبلی از یک بیماری می‌باشند، تا بتوانند به‌ گونه‌ای در رفتار خود تغییر دهند تا منجر به بهبودی

آنها گردد .از فعالیت‌های آموزشی به منظور کمک به افرادی که هم اکنون درحال تجربه کردن یک بیماری هستند یا اینکه دارای تجربه

قبلی از یک بیماری می‌باشند،

آموزش به بیمار، مجموعه ای از فعالیت های برنامه ریزی شده در حیطه یادگیری است که موجب بهبودی و ارتقاء سلامتی در فرد می شود. هدف اصلی از آموزش به بیمار همچون سایر فرآیندهای بهداشتی و درمانی و نیز به عنوان یک شاخص درمانی ؛ ارتقاء سطح سلامت در جامعه می باشد. آموزش به بیماران یکی از شاخص های کیفیت پذیرفته شده درمانی است. تمام بیماران حق دارند در مورد حفظ و ارتقاء سطح سلامت و پیشگیری از بیماری ها آموزش های مناسب دریافت نمایند.

.

نتایج مثبت آموزش به بیمار-بیمارستان قائم مشهد :

.

1- افزایش کیفیت مراقبت ها .
2- کاهش هزینه های مراقبت های بهداشتی .
3- کمک به بیمار در بدست آوردن استقلال و خودکفایی بیشتر .
4- هرچه آموزش به بیمار بیشتر در مورد بیماری خود بداند بهتر می تواند به مقابله با آن بپردازد .

امیدواریم تونسته باشیم آموزش به بیمار رو بطور کوتاه ومختصربرای شماهمراهان گرامی توضیح داده باشیم.

.

چنانچه درآموزش به بیمار نکته خاصی بودخوشحال میشیم درنظرات مارو یاری بفرمایید.
.

حقیقات نشان داده اند که بیماران بسیار مشتاق دریافت اطلاعاتی در مورد وضعیت خود هستند . هنگامی که کیفیت اطلاعات دریافتی توسط بیمار افزایش می یابد ،آگاهی وی از اهداف درمانی و در نتیجه پذیرش روشهای درمان بیشتر شده و این امر بالتبع اثربخشی بیشتر و نتایج بهتر درمان را به دنبال خواهد داشت . دستیابی به سطوح بالاتر رضایتمندی بیماران و کاهش شکایت ها ، از دیگر دستاوردهای آموزش سلامت به بیمارخواهد بود .می توان امیدوار بود که با فراهم نمودن دانش بهتر و بیشتر برای بیماران در مورد وضعیت خود بتوانند انتخاب های آگاهانه تری داشته باشند .

آموزش سلامت به بیمار در بر گیرنده تمام فعالیتهای آموزشی مربوط به بیمار شامل آموزشهای درمانی ، آموزشهای بهداشتی و ارتقای سلامت بالینی است که برای کمک به بیمار به منظور تصمیم گیری آگاهانه در مورد بیماری خود و کسب مهارت خود مراقبتی صورت می گیرد . تمام بیماران حق دارند در مورد حفظ و ارتقاء سطح سلامت و پیشگیری از بیماری ها آموزش های مناسب دریافت نمایند.

.

خودمراقبتی | بیمارستان قائم مشهد :

.

خود مراقبتی مجموعه ای از اعمالی است که فرد بصورت اکتسابی ،آگاهانه و هدفدار برای خود ، فرزندان و خانواده اش انجام میدهد تا از لحاظ جسمی،روانی واجتماعی سالم بمانند و همچنین در صورت ابتلا به بیماری و بستری در بیمارستان براساس آموزشهای دریافتی در حین بستری و پس از ترخیص از سلامت خود و خانواده اش حفاظت نماید.

.

خودمراقبتی موجب ارتقای سلامت و کیفیت زندگی، افزایش رضایت بیماران، منطقی شدن استفاده از خدمات (نیاز کمتر به مشاوره ارایه دهندگان خدمات در مراکزبهداشتی ،کاهش ویزیت بیماران سرپایی وکاهش استفاده از منابع بیمارستان) و نیز کاهش هزینه های سلامت می شود.

.

آموزش به بیمار-بیمارستان قائم مشهد فواید و نتایج مثبت زیادی در بر دارد :

.

۱- کاهش هزینه های مراقبت های بهداشتی .
۲- افزایش کیفیت مراقبت ها .
۳- کمک به بیمار در به دست آوردن استقلال و خودکفایی بیشتر.

درارتباط باشید

آموزش به بیمار | بیمارستان قائم مشهد