چه موقع شروع حمله آنژین صدری رخ می دهد؟

شروع حمله آنژین صدری اغلب در شرایطی اتفاق می افتد که عضله قلب میزان بیشتری به خون احتیاج داشته باشد ، به عنوان مثال در زمان فعالیت بدنی یا احساسات قوی.شریان های بسیار تنگ ممکن است در صورت کم بودن تقاضا برای اکسیژن ، مانند زمان نشستن ، خون کافی را به قلب برساند. اما با وجود فشارهای بدنی – مانند بالا رفتن از تپه یا بالا رفتن از پله ها – قلب سخت تر کار می کند و به اکسیژن بیشتری احتیاج دارد.

آنژین صدری اصطلاح پزشکی برای درد قفسه سینه یا ناراحتی در اثر بیماری عروق کرونر قلب است .و هنگامی رخ می دهد که عضله قلب به اندازه نیاز خون دریافت نکند. این معمولاً به این دلیل اتفاق می افتد كه یك یا چند شریان قلب تنگ یا مسدود شده است ، به نام ایسکمی نیز گفته می شود .

شروع حمله آنژین صدری

شروع حمله آنژین صدری-ایسکمی

علائم وشروع حمله آنژین صدری پایدار :

  • در مواقعی اتفاق می افتد که قلب باید سخت تر کار کند ، معمولاً در هنگام فشار بدنی.
  • معمولاً مدت کوتاهی طول می کشد (5 دقیقه یا کمتر).
  • با استراحت یا دارو تسکین می یابد.
  • ممکن است مثل گاز یا سوء هاضمه احساس شود.
  • ممکن است مانند درد قفسه سینه باشد که به بازوها ، پشت یا سایر مناطق گسترش می یابد.

محرکهای احتمالی شروع حمله آنژین صدری پایدار شامل موارد زیر است :

  • استرس عاطفی.
  • قرار گرفتن در معرض دمای بسیار گرم یا سرد.
  • وعده های غذایی سنگین.
  • سیگار کشیدن.

درمان شروع حمله آنژین صدری :

افراد مبتلا به آنژین صدری که گاهی اوقات به عنوان آنژین پایدار از آن یاد می شوند ، قسمت هایی از درد قفسه سینه دارند. ناراحتی که معمولاً قابل پیش بینی و قابل کنترل است. ممکن است هنگام دویدن یا اگر با استرس مواجه شوید ، آن را تجربه کنید.

به طور معمول این نوع ناراحتی قفسه سینه با استراحت ، نیتروگلیسیرین یا هر دو برطرف می شود. نیتروگلیسیرین شریان های کرونر و سایر رگ های خونی را شل می کند ، مقدار خون بازگشتی به قلب را کاهش داده و بار کاری قلب را کاهش می دهد. با آرامش شریان های کرونر ، خون رسانی به قلب را افزایش می دهد.

اگر ناراحتی در قفسه سینه را تجربه کرده اید ، برای ارزیابی کامل و احتمالاً آزمایشات ، به پزشک مراجعه کنید. اگر به آنژین پایدار مبتلا هستید و بیشتر اوقات درد قفسه سینه را احساس می کنید ، فوراً به پزشک مراجعه کنید زیرا ممکن است علائم اولیه شروع حمله آنژین صدری را تجربه کنید .

ترجمه شده ازسایت :heart.org
بیمارستانآموزش به بیمار-بیمارستان قائم مشهد

یک مطلب خوب

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع. کتابهای زیادی در شصت و سه …

This is my first post

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor. Aenean massa. Cum sociis natoque penatibus et magnis dis parturient montes, nascetur ridiculus mus. Donec quam felis, ultricies nec, pellentesque eu,…
1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.