,

شروع حمله آنژین صدری

چه موقع شروع حمله آنژین صدری رخ می دهد؟

شروع حمله آنژین صدری اغلب در شرایطی اتفاق می افتد که عضله قلب میزان بیشتری به خون احتیاج داشته باشد ، به عنوان مثال در زمان فعالیت بدنی یا احساسات قوی.شریان های بسیار تنگ ممکن است در صورت کم بودن تقاضا برای اکسیژن ، مانند زمان نشستن ، خون کافی را به قلب برساند. اما با وجود فشارهای بدنی – مانند بالا رفتن از تپه یا بالا رفتن از پله ها – قلب سخت تر کار می کند و به اکسیژن بیشتری احتیاج دارد.

آنژین صدری اصطلاح پزشکی برای درد قفسه سینه یا ناراحتی در اثر بیماری عروق کرونر قلب است .و هنگامی رخ می دهد که عضله قلب به اندازه نیاز خون دریافت نکند. این معمولاً به این دلیل اتفاق می افتد که یک یا چند شریان قلب تنگ یا مسدود شده است ، به نام ایسکمی نیز گفته می شود .

شروع حمله آنژین صدری

شروع حمله آنژین صدری-ایسکمی

علائم وشروع حمله آنژین صدری پایدار :

  • در مواقعی اتفاق می افتد که قلب باید سخت تر کار کند ، معمولاً در هنگام فشار بدنی.
  • معمولاً مدت کوتاهی طول می کشد (5 دقیقه یا کمتر).
  • با استراحت یا دارو تسکین می یابد.
  • ممکن است مثل گاز یا سوء هاضمه احساس شود.
  • ممکن است مانند درد قفسه سینه باشد که به بازوها ، پشت یا سایر مناطق گسترش می یابد.

محرکهای احتمالی شروع حمله آنژین صدری پایدار شامل موارد زیر است :

  • استرس عاطفی.
  • قرار گرفتن در معرض دمای بسیار گرم یا سرد.
  • وعده های غذایی سنگین.
  • سیگار کشیدن.

درمان شروع حمله آنژین صدری :

افراد مبتلا به آنژین صدری که گاهی اوقات به عنوان آنژین پایدار از آن یاد می شوند ، قسمت هایی از درد قفسه سینه دارند. ناراحتی که معمولاً قابل پیش بینی و قابل کنترل است. ممکن است هنگام دویدن یا اگر با استرس مواجه شوید ، آن را تجربه کنید.

به طور معمول این نوع ناراحتی قفسه سینه با استراحت ، نیتروگلیسیرین یا هر دو برطرف می شود. نیتروگلیسیرین شریان های کرونر و سایر رگ های خونی را شل می کند ، مقدار خون بازگشتی به قلب را کاهش داده و بار کاری قلب را کاهش می دهد. با آرامش شریان های کرونر ، خون رسانی به قلب را افزایش می دهد.

اگر ناراحتی در قفسه سینه را تجربه کرده اید ، برای ارزیابی کامل و احتمالاً آزمایشات ، به پزشک مراجعه کنید. اگر به آنژین پایدار مبتلا هستید و بیشتر اوقات درد قفسه سینه را احساس می کنید ، فوراً به پزشک مراجعه کنید زیرا ممکن است علائم اولیه شروع حمله آنژین صدری را تجربه کنید .

ترجمه شده ازسایت :heart.org
بهترین ورزش برای بیماران قلبی-مناسب ترین ورزش برای بیمارقلبی-آموزش به بیمار-بیمارستان قائم مشهدورزش برای بیماران قلبی-healt.ir
,

بهترین ورزش برای بیماران قلبی

درآموزش به بیمار، بهترین ورزش برای بیماران قلبی . 3 ورزش مناسب برای بیماران قلبی . بیماران قلبی چقدربایدورزش کنند؟ . ورزش های استقامتی برای بیماران قلبی . آیاورزش های کششی برای بیماران قلبی مفیداست؟ ایا...
اقدامات‌ در وضعیت‌های اورژانس
,

اقدامات‌ در وضعیت‌های اورژانس

در هر موقعيت‌ اورژانس‌، بايد از يک‌ مجموعه‌ اقدامات‌ مشخص‌ پيروی‌ کنيد. از اين‌ طريق‌، شما قادر خواهيد بود موارد ضروری‌ را اولويت‌بندی‌ کنيد و شخصاً تصميم‌گيری کنيد. گام‌های‌ اصلی
بیماربعدازعمل جراحی قلب
, ,

بیماربعدازعمل جراحی قلب

بیماربعدازعمل جراحی قلب : شایعترین علل انجام جراحی های قلبی بیماری های شریان های کرونری قلب اختلال عملکرد دریچه ها و نقایص مادرزادی قلب هستند.امروزدرآموزش به بیماربه مراقبت بیماربعدازهرگونه عمل جراحی قلب می پردازیم. توجه شمارا به ادامه مطلب جلب میکنم..
1 reply

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *